[av_three_fifth first min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=’av-g01wj’]

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-l94b26k2′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

آتش بازی چیست

آتش بازی چیست | مجموعه یونا گروپ ارائه دهنده محصولات متنوع و با هدف فروش ارزان برای خریداران فضایی آنلاین تدارک دیده است . هدف ما خرید آسان و جلب رضایت شماست .

فروش انواع تم تولد – فشفشه – محصولات اتش بازی – بادکنک آرایی و …. در یوناشاپ با تیمی قوی
[/av_textblock]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-l94b26k2-3′ admin_preview_bg=”]

آمل – میدان صدف
09111004947 خرمی


[/av_textblock]

[/av_three_fifth][av_two_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=’av-b65vf’]

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-l94b26k2-2′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

آتش بازی چیست

آتش بازی چیست

[/av_textblock]

[/av_two_fifth][av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-l94b26k2-1′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

وسایل آتش بازی چهار جلوه اصلیِ صدا، نور، دود و مواد شناور را به صورت زمینی و هوایی ایجاد می‌کنند. وسایل آتش بازی برای سوزاندن با شعله‌های رنگین و جرقه‌های قرمز، نارنجی، زرد، آبی، بنفش و نقره ای طراحی می‌شوند. مراسم آتش بازی در سراسر جهان رایج است و در بسیاری از مراسمات فرهنگی و جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آتش بازی گرم چیست؟

آتش بازی نوعی تفریح نمایشی است که در اکثر کشورها در مواقع شادی و در جشن های بزرگ و کوچک و مناسبت های ملی و مذهبی و آیین های محلی و مهمانی های بزرگ و کوچک خانوادگی مورد استفاده قرار می گیرد.
آتش بازی در همه جای دنیا فارغ از جنسیت و سن و سال طرفداران خاص خود را دارد.
در برخی کشورها مسابقات و فستیوال های آتش بازی ترتیب داده می شود و این موضوع سازندگان و طراحان ابزار آتش بازی را برآن داشته است که باابتکار و ترکیب رنگ ها و جلوه های ویژه،انفجارهای تماشایی و جالبی را به نمایش بگذارند.
جالب است بدانید که کشور چین یکی از قدیمی ترین کشورها در برگزاری آتش بازی است که سابقه آن به پیش از میلاد مسیح بر می گردد.
چینی ها اولین مردمانی بودند که توانستند باروت و مواد آتش زا را در قرن هفتم میلادی اختراع کنند .
در طول زمان هنر و تفریح آتش‌بازی پیشرفته بسیاری داشته است و این صنعت پر طرفدار و درآمدزا به اکثر کشورها راه پیدا کرد.

در ایران نیز آتش بازی پرطرفدار بوده و از سوی نهادهای حکومتی و شهرداری‌ها در اعیاد بزرگ و جشن های رسمی و مذهبی انجام می شود چهارشنبه سوری یکی از آن مراسماتی است که مردم به صورت خودجوش به آتش بازی می پردازند.

آتش بازی انواع مختلفی دارد:

آتش بازی چیست

آتش بازی چیست

+ (آتش بازی زمینی) که خود به دو نوع آتش بازی گرم و آتش بازی سرد تقسیم می شود.

در آتش بازی گرم از فیتیله و گوگرد استفاده می‌شود و با سوختن آن ها نور تولید می شود.
برای استفاده از این نوع آتش افزار باید خیلی مراقب بود زیرا گرمای حاصل از سوخت گوگرد به راحتی می توانند اجسام اطراف آتش را بسوزاند.
مانند فرفره و چرخونک و انواع دیگر…

+ آتش بازی سرد به این صورت است که با کمک ابزار الکتریکی با عکس اجرای این نوع ابزار آتش بازی می شود آن هم بخاطر استفاده از یک نوع ترکیب خاص خواص داروهای گرمای بسیار کمتری هستند و در نهایت با استفاده از این نوع ابزار خطری اجسام اطراف آتش را تهدید نمی کند.

+(آتش بازی هوایی):
این نوع آتش بازی به این شکل است که جسمی توپ مانند در حالت باز شونده از طریق لوله های مخصوص که در اصطلاح به آنها لانچر می گویند به سمت بالا پرتاب می شود و با توجه به نوع توپ در ارتفاع مشخص عکس منجر می شود نور و آتش از خود نشان می‌دهد مانند منور و موشک و …

وسایل آتش بازی چهار جلوه اصلی نور صدا دود و مواد شناور و حالتهای هوایی و زمینه ایجاد می‌کنند.
طراحی ابزار آتش بازی به این صورت است که برای سوختن با شعله های رنگین و جرقه های زرد،نارنجی،قرمز،بنفش و آبی و نقره ای همراه است.
وسایل آتش بازی به طور کلی می توانند زیبایی بی نظیری به مراسمات و جشن ها بدهند و شبی هیجان انگیز و به یاد ماندنی را در ذهن افراد نقش ببندند.

آتشبازی یک تفریح نمایشی است که در اغلب جشن ها و مراسمات شاد در سرتاسر دنیا انجام می‌شود.
آتش‌بازی یا پیروتکنیک لحظات هیجان انگیز و خاطره سازی را برای افراد رقم میزند و برای ثبت این لحظات شیرین باید از دوربین به همراه پایه دوربین ثابت استفاده کنید تا بتوانید تصویر را با کمترین لرزش اضافه ثبت کنید.
در لغتنامه فارسی نام دیگر آتش بازی نورافشانی یا نورافشان کردن است در برخی کشورها مسابقات و فستیوال‌های آتش بازی برگزار می‌شود و طراحان و سازندگان این حیطه در تلاش هستند با طرح های ابتکاری و ترکیب های رنگی جذاب و جلوه های ویژه خاص و شگفت انگیز انفجارهای نورانی زیبایی را ایجاد کنند.
در ساختن لوازم آتش بازی مواد منفجره ساده‌ای مثل(باروت سیاه و سرب و …) استفاده می شود آتش بازی در تمام دنیا طرفداران خاص خود را دارد و افراد در سنین مختلف کودکی و جوانی و بزرگسالی و سالمندی به این تفریح پر از نور و رنگ علاقه نشان می دهند.
کشور چین در تولید انواع وسایل آتش بازی و استفاده از این تفریحی هیجان انگیز سابقه بسیار قدیمی دارد و سابقه ای در حدود پیش از میلاد مسیح.اجرای آتش بازی و نورافشانی یکی از رسوم کهن چینی هاست.
با اختراع باروت شیوه و هنر آتش بازی پیشرفت بسزایی کرد.

مرگ مضحک ترین در تاریخ بشر است

در کشور ما ایران نیز آتش بازی طرفداران بسیاری دارد و مردم در مراسمات ملی و مذهبی انواع آتش بازی را اجرا می‌کند یکی از این تاریخ های موردعلاقه ی موجود در تقویم ما ایرانی ها که در آن روز مردم از انواع ابزار آتش بازی استفاده می کنند چهارشنبه سوری است.
شهرداری ها و دیگر سازمان‌های حکومتی نیز در دهه فجر و ۲۲ بهمن و اعیاد و جشنهای رسمی و مذهبی آتش بازی به راه می‌اندازند و بساط تفریح و شادی مردم را تکمیل می‌کنند.
با گذشت زمان ساخت و تولید ابزار آتش بازی پیشرفت چشمگیری داشته است. امروز با استفاده از آلومینیوم و گرد منیزیم و دیگر فلزات نورهای رنگی حیرت‌انگیزی در آتش بازی استفاده می شود.امروز دود های رنگی در کنار آتش بازی در مراسمات خصوصی مانند جشن عروسی و تولد و … کاربرد بسیاری دارد. آتش‌بازی امروزه به تجارت از این تبدیل شده که روزانه در حال پیشرفت است.
در مراسم های مانند جشن ازدواج با نورافشانی هیجان و شادی در مجلس دو چندان می‌شود و در شهرهای مذهبی در جشن تولد ائمه نورافشانی اجرا می‌شود مانند شب تولد حضرت رضا علیه السلام در مشهد مقدس و سایر مناسبت های مذهبی مانند مبعث پیامبر اکرم صلی الله و غیره کشورهای دیگر نیز از این قاعده مستثنا نیستند و آتش بازی های معروفی مانند آتش بازی برج خلیفه در شهر زیبای دبی هر ساله اجرا می‌شود و مردم بسیاری از سرتاسر دنیا برای دیدنی آتش بازی ها حضور می یابد.
به طور کلی وسایل و ابزار آتش بازی متنوعی در تمام کشور ها به صورت مجاز تولید و توزیع می شود که موجب شادی و تفریح و سرگرمی مردم در مناسبات مختلف می گردد لازم به ذکر است که باید از این ابزار آلات آتش بازی به درستی استفاده کنیم و از رفتارهای پرخطر بپرهیزیم.
در صنعت آتش بازی دو نوع اصلی آتش‌بازی زمینی و آتش بازی هوایی وجود دارد در جشن هایی که در مکانهای مسقف و فضای بسته مثل کافه و رستوران ها،منازل مسکونی و… برگزار می شود می بایست لیست از وسایل آتش بازی زمینی مثل فشفشه برای روی کیک تولد یا آبشارهای کوچک که حرارت بسیار کمی دارند و خطری ندارند ولی در عین حال زیبایی کاملی دارند استفاده کنید.
در مکان های باز مثل باغ باغ و حیاط های بزرگ که فضا بزرگ است و محدودیت سقف وجود ندارد جای مانور بیشتری وجود دارد چون سقفی در کار نیست می‌توان از وسایل نورافشانی هوایی استفاده کرد البته باید توجه داشته باشید که با دقت و رعایت ایمنی بیشتری نسبت به وسایل آتش بازی زمینی از ابزار آتش بازی هوایی استفاده کنید،مانند انواع کهکشانهای آتش‌بازی و منور و چلچله و انواع شوت نورافشانی که بسیار هم جذاب و زیبا هستند.
و در آخر به این نکته توجه داشته باشید که وسایل آتش بازی را باید حتماً از فروشگاه های معتبر و مخصوص این حیطه خریداری کنید تا از کیفیت محصولات و ایمن بودن آنها مطمئن باشید و در صورت لزوم از فروشندگان محصولات آتش بازی مشاوره لازم را بگیرید.

[/av_textblock]

نوشته های مشابه